• Záujmové krúžky

• Spoločensko-vedné a tvorivé záujmové krúžky

PONUKA SPOLOČENSKO-VEDNÝCH a TVORIVÝCH KRÚŽKOV V ŠKOLSKOM ROKU 2022/23

Krúžková činnosť je zameraná na aktívny oddych, výchovu a vzdelávanie rôznych cieľových skupín: detí, mládeže, rodičov a iných záujemcov. Podporuje rozvoj nových aktivít podľa výberu záujemcov. Realizuje sa prostredníctvom záujmových krúžkov. Krúžky prebiehajú pravidelne 1 v týždni v popoludňajších hodinách  od septembra do júna. Schôdzka trvá 1,30 – 2 hodiny, podľa náplne činnosti.

Pesničky s gitarou ( pre deti a mládež od II. stupňa ZŠ)

Náplňou krúžku je zoznámiť deti a mládež so základmi hry na gitare. Výsledkom by mala byť znalosť základných akordov a množstvo trampských i populárnych pesničiek. Stačí k tomu chuť sa niečo nové naučiť, vlastná gitara a hudobný sluch. Za vyše 10 rokov existencie prešli týmto krúžkom desiatky chlapcov a dievčat, ktorým sa gitara stala jedným z najlepších priateľov. Svojim umením tešia samých seba vo chvíľkach radosti i smútku, no mnohí z nich sa prezentujú svojou hrou  i na verejnosti.

Vedúci:

Talentníček (pre predškolákov a žiakov I. ročníka ZŠ)

Záujmový krúžok je určený pre deti predškolského veku a je zameraný na všestranný rozvoj dieťaťa z hľadiska telesnej, výtvarnej, pracovnej, dramatickej a estetickej výchovy.

Vedúca:Kristína Kotrasová

Kreatív: produktový dizajn

Krúžok tvorivých činností je určený pre rôzne vekové kategórie. Cieľ tohto krúžku je motivovať záujemcov k tvorivosti a podporovať ich nápady a návrhy v oblasti produktového dizajnu. Počas rôznych činností budú členovia krúžku

• získavať vedomosti a zručnosti o materiáloch a technikách, s ktorými pracuje
            • si rozvíjať estetické cítenie
            • si rozvíjať predstavivosť, fantáziu a v neposlednom rade trpezlivosť
            • si rozvíjať jemnú motoriku.

Z našej strany ich budeme vždy podporovať k tomu, aby mali radosť z vlastnej tvorby.

Vedúca: Kristína Kotrasová

Slovenská dáma (pre deti ZŠ)

Ak rozmýšľate, ako u detí podporiť rozvoj pamäte, pozorovacích schopností a strategického myslenia, krúžok Slovenská dáma je ideálnym priestorom.

Vedúci: Peter Milata

TEŠÍME SA NA VÁS