• Čo už bolo... 2017/18

Srdiečko pre mamu

Dňa 2. 5. sa uskutočnila výtvarná dielnička, kde si deti vyrábali srdiečko pre mamu. Akcie sa zúčastnilo 6 detí.

Deň Zeme

V pondelok 23. 4. sme v spolupráci s mestskou políciou a detským parlamentom pripravili oslavu Dňa Zeme pre cca 70 predškolákov. Deti v prírode spievali, tvorili, triedili odpad a dozvedeli sa množstvo zaujímavých informácií o ochrane životného prostredia.

Decoupage na drevo

V stredu 4. 4. sa 8 detí zúčastnilo na výtvarnej dielničke Decoupage na drevo. Vytvorili krásne výrobky, ktoré väčšina z nich daruje svojim blízkym.

Turnaj v stolnom futbale O veľkonočného zajaca

Vo štvrok 29. 3. deti v CVČ vyplnili svoje prázdninové dopoludnie tradičným turnajom v stolnom futbale O veľkonočného zajaca. Zúčastnilo sa ho 14 detí a čokoládového zajaca si odniesom Oskar Šumichrast z 2. A.

Podmaľba na sklo

V stredu 28. 3. sa v CVČ uskutočnila vátvarná dielnička Podmaľba na sklo, ktorej sa zúčastnilo 8 detí.

Najväčšie veľkonočné vajíčko

V stredu 14. 3. sa v CVČ stretlo 11 detí, ktoré sa pokúsili vytvoriť rekord vo výrobe najväčšiho veľkonočného vajíčka. Ich krásny výrobok poslúžil ako pekná dekorácia na Vítaní jari.

Majstrovstvá detí ZŠ 2018

Počas jarných prázdnin prebehli v CVČ Stará Turá tradičné majstrovstvá detí ZŠ v šípkach, v kolkoch, v človeče, v scrabble a v skladaní puzzle, ktorých sa zúčastnilo vyše 70 detí.  A kto sa môže pýšiť titulmi majster a vicemajster pre rok 2018?

Šípky: 1. miesto: Marián Chudík 7.A, 2. miesto: Natália Kovárová 6.C, 3. miesto: Sára Kubíčková 6.C.

Kolky: 1. miesto: Melánia Pašeková 5.B, 2. miesto: Marián Chudík 7.A, 3. miesto: Tomáš Vandlík 7.B.

Človeče: 1. miesto: Oliver Glatz 3.C, 2. miesto: Ľubomír Ostrovský 6.C, 3. miesto: Valér Klimáček 7.B.

Scrabble: 1. miesto: Marián Chudík 7.A, 2. miesto: Max Végh 8.A, 3. miesto: Sára Kubíčková 6.C.

Puzzle: 1. miesto:  Jakub Miko 8.B, 2. miesto: Marek Gajdošík 3.B, 3. miesto: Šimon Druk 6.B.

Valentínska diskotéka

V piatok 9. 2.  sa v CVČ tancovalo na Valentínskej diskotéke. Deti si nielen zatancovali, ale i zasúťažili a na záver získali malé ceny v tombole.

Výroba vtáčích kŕmidiel

V stredu 7. 2. 2018 sa v CVČ vyrábali vtáčie kŕmidlá. Na akcii sa zúčastnilo 7 detí.

Výroba ozdôb zo slaného cesta

Dňa 22. 11. sa v CVČ uskutočnila akcia Výroba ozdôb zo slaného cesta. Zúčastnilo sa jej 11 detí.

Vo vzťahu s temperamentom (beseda)

V stredu 18. 10. sme verejnosti ponúkli v DK Javorina ďalšiu z besied pod názvom Vo vzťahu s temperamentom. Navštívilo ju 9 účastníkov.

Beseda s gynekológom

V utorok 10. 10. 2017 prebehla v rámci výučbových programov  beseda s gynekológom. Osmačkam prednášal  a na zvedavé otázky odpovedal MUDr. Krč.

Gaštaniáda 2017

V stredu 4. 10. 2017 sa v CVČ uskutočnil ďalší ročník tradičnej Gaštaniády. Zúčastnilo jej 12 detí.

Po námesí na kolieskach

V sobotu 30. 9. 2017 sa na Námestí slobody uskutočnil ďalší ročník akcie Po námestí na kolieskach. Zúčastnilo sa jej 41 detí (najmladší účastník mal 19 mesiacov, najstarší bol siedmak), ktoré sa nielen zabavili a poučili, ale vyskúšali si i svoje zručnosti a šikovnosť v jazde na bicykli, kolobežke, odrážadle a kolieskových korčuliach. Ku kvalite akcie prispeli nielen účasť detí a fantastické počasie, ale i pomoc mestských policajtov.

Na čo myslieť pred výberom strednej školy

V stredu 27. 9. sa o 17.00 hod uskutočnila beseda pre  žiakov 8. a 9. ročníkov a ich rodičov  pod názvom Na čo myslieť pred výberom strednej školy. Zúčastnilo sa jej takmer 50 účastníkov.