• Záujmové krúžky

• Pohybové záujmové krúžky

PONUKA POHYBOVÝCH KRÚŽKOV V ŠKOLSKOM ROKU 2022/23

Obecné informácie:

Krúžková činnosť je zameraná na aktívny oddych, výchovu a vzdelávanie rôznych cieľových skupín: detí, mládeže, rodičov a iných záujemcov. Podporuje rozvoj nových aktivít podľa výberu záujemcov. Realizuje sa prostredníctvom záujmových krúžkov. Krúžky prebiehajú pravidelne 1 v týždni v popoludňajších hodinách  od septembra do júna. Schôdzka trvá 1,30 – 2 hodiny, podľa náplne činnosti.

Športovo-pohybová prípravka pre chalanov (športovo-pohybové hry pre predškolákov a žiakov I. ročníka ZŠ)

Záujmový krúžok je zameraný na rozvoj pohybových zručností  u predškolákov a chlapcov 1. ročníka.  Cieľom krúžku je „vybitie si energie malých zbojníkov“. Cvičenie bude prebiehať pod odborným dohľadom pri maximálnom počte 10 detí v  telocvični v CVČ.

Vedúca: Jana Koníková

Športovo-pohybová prípravka pre chalanov (športovo-pohybové hry pre žiakov II. a III. ročníka ZŠ)

Záujmový krúžok je zameraný na rozvoj pohybových zručností. Cieľom krúžku je „vybitie si energie malých zbojníkov“. Cvičenie bude prebiehať pod odborným dohľadom pri maximálnom počte 10 detí v  telocvični v CVČ.

Kolky

Máme novú jednu z najmodernejších kolkární na Slovensku! Nebola by to škoda nevyužiť? Kolkársky krúžok je určený pre deti (chlapcov i dievčatá) od II. stupňa ZŠ, ktorí si chcú vyskúšať tento atraktívny šport v atraktívnom prostredí a chcú patriť do partie staroturianskych kolkárskych borcov.

Vedúci:

Lentilky (hudobno-rytmické hry a tanečná prípravka pre predškolákov a žiakov I. ročníka ZŠ)

Záujmový krúžok je zameraný na všestranný pohybový rozvoj detí predškolského veku s použitím množstva prostriedkov rytmiky (rytmicko-pohybová príprava pred nácvikom niektorého špecifického pohybu, ľudových a moderných tancov, tanečných  hier). Cieľom programu je tiež spevnenie postavy a správne držanie tela. Krúžok je zameraný okrem iného na zoznámenie sa s niektorými druhy tancov. Tanec patrí k obľúbeným činnostiam, ktoré učia deti, ako pracovať s telom, vnímať rytmus, koordináciu pohybov a zároveň sa deti učia komunikovať medzi sebou v kolektíve. Cvičí sa pri maximálnom počte 12 detí v zrkadlovej telocvični.

Vedúca: Jana Koníková

Minizumba I. a  Minizumba II.   (pre deti ZŠ)

Zumba je dynamický fitness program, ktorý kombinuje prvky aerobiku a latinsko - amerických tancov. Využíva základné kroky tanečných štýlov ako Salsa, Reggaeton, Merengue, Flamenco, Hip-hop, Chacha, Samba, Calypso, Cumbie a mnohých ďalších... V našom prípade je tento program zameraný na deti ZŠ a i jednotlivé choreografie sú prispôsobené veku.  Zumba má v sebe určitý neopísateľný druh energie, ktorý je ideálnym relaxom pre deti.

Vedúca: Kristína Kotrasová

Tanečná gymnastika ( pre deti ZŠ)

Je to záujmový krúžok určený predovšetkým pre dievčatá ZŠ, ktorým nestačia hodiny telesnej výchovy na vybitie svojej energie. Pohyb, pohyb a stále pohyb. Stojky, kolesá, "hulahop", šnúry a iné krkolomné cvičenia na mäkkej zápasníckej žinenke pod dohľadom odborného pracovníka sú zárukou nielen kvalitného vyplnenia voľného času detí, ale i zdokonalenie sa v gymnastických prvkoch a v neposlednom rade zvýšenia kondície detí. Gymnastické prvky budú zaradené do jednoduchej tanečnej zostavy, s ktorou deti vystúpia na koncoročnom exhibičnom vystúpení.

Vedúca: Jana Koníková

Stepaerobik + posilňovacie cvičenia(pre záujemcov od II. stupňa ZŠ)

Stepaerobik je obľúbená forma aerobicu špecifická vystupovaním na odpružený step (schodík), ktorého výšku si môžete sami regulovať, čo zaručuje cvičenie šetrné k nášmu kĺbovému a väzivovému aparátu. Jedná sa o intenzívny aerobný tréning redukujúci tuky a je zameraný na zvyšovanie kondície a na formovanie postavy, najmä na formovanie dolných končatín, bokov a sedacieho svalstva. K posilňovaniu horných partií sú využívané rôzne pomôcky (sú v CVČ k dispozícii) – jednoručné činky, gumičky, softgymy, overbally atď.) V krúžku radi privítame dievčatá od II. stupňa ZŠ a stredoškoláčky, ale  i záujemkyne staršie. Hodinové cvičenie prebieha v rýchlom tempe. Cvičí sa pri maximálnom počte 13 cvičencov v  telocvični CVČ.

Vedúca: Jana Koníková

Kondičný tréning (pre záujemcov od 13 rokov)

Cvičí sa pri maximálnom počte 10 cvičencov v  telocvični CVČ.

Vedúca: Kristína Kotrasová

Kalanetika (pre záujemcov od II. stupňa )

Je to cvičenie, ktoré modeluje a posilňuje telo. Cviky sa skladajú z jemných drobných pohybov. Nepôsobí prílišným tlakom na kĺby, vyhýba sa prudkým trhavým pohybom. Prináša telu pevnosť, ohybnosť a pružnosť, bez toho ,aby preťažovala chrbát. Hodinové cvičenie prebieha v pomalom tempe. Cvičí sa pri maximálnom počte 13 cvičencov v zrkadlovej cvičebni v CVČ.

TEŠÍME SA NA VÁS