• Záujmové krúžky

• Prírodovedné záujmové krúžky

PONUKA PRÍRODOVEDNÝCH KRÚŽKOV V ŠKOLSKOM ROKU 2022/23

Krúžková činnosť je zameraná na aktívny oddych, výchovu a vzdelávanie rôznych cieľových skupín: detí, mládeže, rodičov a iných záujemcov. Podporuje rozvoj nových aktivít podľa výberu záujemcov. Realizuje sa prostredníctvom záujmových krúžkov. Krúžky prebiehajú pravidelne 1 v týždni v popoludňajších hodinách  od septembra do júna. Schôdzka trvá 1,30 – 2 hodiny, podľa náplne činnosti.

Chovateľský krúžok a ekohry (pre deti ZŠ)

V podobe, akú  krúžok dnes má, existuje chovateľský krúžok v CVČ už vyše 10 rokov. Malý zookútik je obsadený všemožnými druhmi zvierat: škrečky, myši, morčatá, ryby, vtáky, zajace, plazy – to je len čiastočný  výber z toho, čomu  sa deti venujú v tomto útvare. Hlavnou náplňou krúžku je starostlivosť o jednotlivé druhy zvierat, no deti tu získajú i rôzne informácie z oblasti ekológie a nechýba ani hra. Krúžok je zameraný na interaktívnu terapiu pomocou zvierat. Z niekoľkoročnej praxe máme overené, že u detí vyvoláva kontakt so zvieratami pocity radosti, spokojnosti a šťastia. Cieľom tohto krúžku je i posilnenie žiaduceho správania a utlmenie nežiaduceho správania („liečenie“ fóbií, nácvik nových zručností, motivácia atď.). Krúžok je vhodný pre deti a mládež, ktorí majú radi prírodu, ktorí si nemôžu z rôznych príčin dovoliť mať doma vlastné zvieratko. Ekohry sú doplnením tohto krúžku a prebiehajú vždy  1 x do týždňa.

Vedúca: Jana Koníková

TEŠÍME SA NA VÁS